PIŁA - Twoje miasto

Podróż do Egiptu: dowiedz się jak zorganizować wizę

Egipt darem Nilu

W niniejszym artykule wytłumaczę dlaczego Egipt, był kolokwialnie określany mianem “darem Nilu”.

Egipt leży w Afryce, w segmencie pustynnym. Więc wokół obejmowały go same piaski, nigdzie nie było jezior czy roślin, z wyjątkiem kaktusów. Aczkolwiek przez Egipt przepływa jedna rzeka “Nil”, to jest jedyna rzeka, która przepływała przez Egipt.

Znaczenie Nilu

Właśnie niedobór rzek, na obszarze Egiptu, hamował hodowlę roślin, sprawniejsze poruszanie się. Co roku Nil wylewał się, co komplikowało uprawę roślin.

Co ciekawe wylewy rzeki symbolizowały tempo egzystowania w państwie faraonów. Nowinką jest że terminarz antycznych Egipcjan, bazuje na wylewach rzeki: siewy i dodatkowo zbiory odpowiadały bieżącym porom roku. Także ciekawe może być, iż nazwa “Egipt” pochodzi od staroegipskiego słowa Kemi, co znaczy “muł nilowy”(później z niego produkowano cegły).

Wracając do transportu, Nil używano właśnie do transportowania przygotowanych cegieł, które były wykorzystywane do wznoszenia piramid dla pierwszych faraonów. Nil był również kojarzony z religią, jaka była niezwykle istotna dla antycznych Egipcjan.

Nil a wierzenia religijne

Faraon przebywał swoją ostatnią ziemską wyprawę po Nilu, wspólnie z gromadą żałobników. Rzeka ma swoje dwa własne bóstwa: Apis, który był odpowiedzialny za wylewy Nilu, oraz Sobeka bóstwo krokodyl – opiekował się terenami, które obfitowały w wodę.

Niewątpliwie wylewy Nilu, były niekiedy zbyt małe, by cokolwiek uprawiać, co skutkowało wysokim głodem, wobec tego społeczność Egiptu została zmuszona do budowy kanałów nawadniających. Optymalnym oraz największym ogniwem upraw stanowili włościanie, ich było najwięcej więc to oni wykonywali najwięcej prac fizycznych.

Zobacz więcej: Egypt Online Visa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *